GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6877519
*
nr 687 7519
Vas
Enligt uppgift Shoji Hamada, osignerad, Keramik, Inköpt på NK 1964, höjd: 13, 5
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8234 Vaser
Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03
-
8237 Vaser
Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
*
Vas
nr 687 7519
Vas
Enligt uppgift Shoji Hamada, osignerad, Keramik, Inköpt på NK 1964, höjd: 13, 5
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8234 Vaser
Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:03 -
8237 Vaser
Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20



